İşte Benim Stilim 2016 Ünlüler Esra Sönmezer

İşte Benim Stilim 2016 Ünlüler yarışmacılarından iddialı isimlerden bir tanesi de Esra Sönmezer’dir. Güzel yarışmacının stil konusunda oldukça başarılı olacağı düşünülmektedir. Bugün sizlere İşte Benim Stilim 2016 Ünlüler Esra Sönmezer kimdir? stili, mesleği, yaşı ve nereli olduğu hakkında geniş bilgi sunuyoruz. Yazımızı okuyarak yarışmacıyı yakından tanıyabilir ve stili konusunda ipuçları yakalayabilirsiniz.

Ünlü yarışmacı Esra Sönmezer, Arnavut kökenli bir ailenin tek çocuğu olarak 1985 yılında İstanbul’da doğmuş ve 30 yaşındadır. 66 kilo ağırlığında ve 1.78 cm boyunda olan yarışmacı oldukça güzel bir vücuda sahiptir. Hatta balık burcu olan Esra, güzelliği katıldığı güzellik yarışmalarınca tescillenmiş bir yarışmacıdır. Eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nden mezun olarak tamamlayan yarışmacı ilk olarak 2002 yılında Türkiye Güzellik yarışmasına katılmış, bu yarışmada aldığı birinciliğin ardından aynı yıl Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı Dünya Güzellik yarışmasına katılmış ve Türkiye’yi temsil eden Esra dünyada 4. olmuştur. Ancak bu derece biraz olaylı oldu. Esra, kendisinin daha yüksek bir dereceyi hak ettiğini söyleyerek podyumda tacını yere fırlatarak orayı terk etmiştir. Kısa bir dönem modellik de yapan güzel yarışmacının asıl mesleği oyunculuk ve tv programcılığıdır. Esra, profesyonel meslek hayatına 2008 yılından sonra başlamıştır. Bu tarihten sonra çeşitli tv programları yapmış, tiyatro, sinema filmi, reklâm ve dizilerde oynamıştır.

iste-benim-stilim-2016-unluler-esra-sonmezer

iste-benim-stilim-2016-unluler-esra-sonmezer

Esra’nın en büyük hobileri arasında atletizm sporu vardır. 3 yıl aldığı eğitimin ardından atletizm dalında birçok platformda ülkemizi temsil etmiştir. Ayrıca bale ve karate sporu tutkunudur. Burcunun özelliğinden dolayı oldukça duygusal ve çocuk ruhlu olan Esra, bu durumu stiline de fazlasıyla yansıtacağını düşünüyor. İçindeki çocuğu ne kadar kıyafetlerine yansıtacağı bilinmez güzel yarışmacının podyumda hoş görüntüler sergileyeceği düşünülüyor.

Esra Sönmezer’in Rol Aldığı Dizi, Film ve Tiyatro Oyunları:

2008- Hayatımız Sigortalı adlı ekonomi programını hem hazırladı hem de sundu (2010 yılına kadar devam etti)

2009- Juri isimli kabare oyunu, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Savaşma Seviş, Falcılar Sokağı, Meyhane’de Tiyatro ve Dul Bi Dakka isimli tiyatro oyunları

2010- Cine 5’te Doğal Yaşam isimli programı sundu (2011 yılına kadar 1 yıl devam etti), Star TV’de yayınlanan İhanet ve Dürüye’nin Güğümleri isimli dizilerde oynadı

2011- Tövbeler Tövbesi (ATV) gibi diziler, BP, AVEA, Bey Piliç reklamları, Falcılar Sokağı isimli tiyatro oyunu, Benimle Oynarmısın (TV8) adlı sit comda oynamış ve Gecenin Konukları (Cine 5), Esra Sonmezer ile Günaydın Türkiye (Cine 5), Maksimum Sağlık (Showmax), Esra’nın Yemek Günlüğü (Cine 5) gibi programları yapmıştır.

2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında da dizi, film ve tiyatro oyunlarında rol alan ve TV programları yapıp sunmuştur. 2016’da ise İşte Benim Stilim yarışmacısı olarak Türkiye’nin en tarz ünlüsü olmak için mücadele etmektedir.

Esra Sönmezer Resimleri: